Zoznamovací “Deň na kolieskach“

foto

Pri plánovaní tohtoročnej zoznamovacej párty pre rodičov našich škôlkárov sme rozhodli, že do nej zakomponujeme niečo z Európskeho týždňa mobility, ktorý prebiehal v čase jej konania. Za jej podtitul sme si preto vybrali „Deň na kolieskach.“

Kvôli nepriaznivému počasiusme museli našu akciu „Deň na kolieskach“ zrealizovať v priestoroch našej útulnej škôlky, namiesto pôvodne plánovaného školského dvora. Každá trieda bola premenená na „dopravné ihrisko“. Rodičia s deťmi prechádzali postupne všetkými stanovišťami. Samozrejme do každej súťaže boli zapojení aj rodičia a deti po súťaži dostali vyrobený detský vodičský preukaz a stali sa detskými vodičmi, čo sa deťom veľmi páčilo. Po súťažiach, ktoré deti spolu s rodičmi absolvovali v triedach nič nebránilo v ceste do školskej jedálne – výdatné športové aktivity si žiadali odmenu, a tak na rad prišiel konečne aj žalúdok.

Ochutnávka rozvoniavajúceho guľášu v školskej jedálni mala obrovský úspech. Jedáleň doslova praskala vo švíkoch a na stoloch nechýbali ani dobroty prinesené rodičmi, za čo im boli vďačné deti i my. Medzi ochutnávaním všetkých tých dobrotiek zostal priestor aj na vzájomné zoznamovanie sa a rozhovory. Všade bolo počuť vravu a smiech. Rodičia starších detičiek sa spoznali s novými rodičmi v našej škôlkarskej rodine a naopak. Zakrátko sa už nik necítil „nový“, či „starý“ a tak náš zoznamovací Deň na kolieskach napriek nepriazni počasia splnil svoj účel.

foto